לייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
שטח גג:
 אנרגיה סולארית ביתית מדוע זה משתלם לנו ?

לכאורה, כניסה לעסקת התקנת מערכת אנרגיה סולארית בבתים שלנו, נדמית כעוד עסקת רכב או משכנתא. המחירים מתומחרים ב 6 ספרות, ועל כן ההשקעה הכספית דורשת מאיתנו התחייבות נוספת למה שיש לנו על הבית, על הרכב, ועל הוראות קבע שונות. יחד עם זאת, זהו נכס מניב ולא רק הוצאה. התנובה היא מכירת חשמל שאתם מייצרים, חשמל סולארי וירוק, לחברת החשמל. כעת נשאלת השאלה הבאה: כמה הספק חשמלי (בקוט"ש) צריכה להכיל המערכת שלנו?
 
שאלת ההספק של מערכת סולארית
 
לאור המוסר בפסקה לעייל, ברי אפור שכל אחד מאיתנו יבקש מערכת שתפיק לו כמה שיותר קוט"ש. בפועל, זה לא פתרון חכם, משום שהוא לא פתרון שיחזיר לך את ההשקעה בכסף מזומן. מדוע? משום שאם אתם צורכים מספר מוגבל של קוט"ש לשנה, למשל 77,000 קוט"ש בשנה, ואתם קונים מערכת סולארית שמפיקה 96,000 קוט"ש בשנה, מכרתם לחברת חשמל 19,000 קוט"ש בשנה, אבל לא לאורך כל השנה. מה יקרה בחורף? ומה יקרה בלילות? בתקופות בהן אין שמש אתם לא תמכרו אנרגיה, אבל חברת החשמל תמכור לכם חשמל ACביוקר רב, ולכן התוצאה במקרה הטוב היא משלוח חשבון חשמל ריק בן 0 שקלים ו 0 אגורות, ובמקרה הפחות טוב, חיובכם על ידי חברת החשמל בסכומים זעומים עקב הצלחתכם במכירה בתקופת הקיץ.
 
לכן, מטעמים כלכליים, חשוב מאד שתעקבו אחר חשבון החשמל שלכם, תחשבו קוט"ש לשנה, ותקנו מערכת סולארית שתייצר לכם אפילו פחות קוט"ש מאשר מה שאתם צורכים מחברת חשמל. אם תגיעו למצב בו גובה אספקת הכוח הסולארי שלכם לחברת חשמל גבוה ממה שאתם צורכים בחורף ובלילה תצליחו להחזיר כספית את ההשקעה.
 
פרקי זמן החזר ההשקעה
 
החברים בתכנית מונה נטו, היא התכנית לפיה חברת החשמל צורכת את החשמל הסולארי שלהם, אשר קראו את עצת הפסקה הקודמת ורכשו מערכת סולארית המפיקה קוט"ש שנתי נמוך מן הקוט"ש השנתי שלהם ישכילו להחזיר את ההשרעה בתוך 7-8 שנים, ולהרוויח סכומים בני 6 ספרות בתוך 20 שנים מתום החזר ההשקעה. כמובן שיש לקחת בחשבון קיזוז בלאי של הפנלים הסולאריים, המתבלים בממוצע בחתי אחוז כל שנה, מה שאומר שנוכחותם 20 שנה בביתכם תפיק תפוקה 18 שנתית ללא בלאי. בנוסף, המדינה מכירה ברווחים הללו כרווחים בעלי מס, ומושתים על הלקוחות מסים גבוהים העלולים להגיע ל 50% כאשר הרווחים המצטברים גדלים בצורה ניכרת.

 
חברת טיב סולאר בע"מ, המייבאת, מספקת ומרכיבה מערכות לייצור חשמל סולארי – פרויקט מפתח.
© כל הזכויות שמורות לטיב סולאר תנאי שימוש באתר