לייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
שטח גג:
 

מערכות סולאריות ביתיות

מערכות סולאריות ביתיות הן מערכות אשר מייצרות חשמל לשימוש ביתי. זאת אומרת, במרבית המקרים הבית עדיין מחובר למערכת החשמל אך הוא מפיק את מרבית החשמל, ולעתים את כל החשמל אותו הוא צורך, בכוחות עצמו. במקרים בהם המערכת הסולארית הביתית מייצרת כמות חשמל גדולה יותר מזו שהיא צורכת היא מוכרת את החשמל העודף לחברת החשמל. חברת החשמל חותמת על חוזה לשני עשורים עם משקי בית שיש להם מערכות סולאריות ביתיות לקניית החשמל במחיר קבוע.

מערכות סולאריות ביתיות הן מערכות אשר יש להן מספר יתרונות ניכרים. ההשקעה הראשונית במערכות סולאריות ביתיות היא לרוב השקעה משמעותית למדי מבחינה כספית, אך כאשר מתקינים מערכת כזו בבית יש להסתכל על הטווח הארוך ולא על הטווח הקצר, משום שזוהי השקעה אשר מחזירה את עצמה הן בזכות חסכון ניכר בחשבון החשמל והן בזכות מכירת החשמל העודף אל חברת החשמל. כל שיש לכם שטח גג רחב יותר כך עולה הכדאיות של התקנת מערכות סולאריות ביתיות משום שכך ניתן להתקין מערכות גדולות יותר, בעלי יותר פאנלים סולאריים אשר ייצור החשמל שלהם יהיה גבוה יותר גם הוא. כיום, ניתן אפילו לבחון את כדאיות המערכת דרך רשת האינטרנט, דבר שהופך את ההתקנה שלה לנוחה עוד יותר ומאפשרת לצרכן בקרה נוחה עליה ועל ייצור החשמל.

 

מלבד היתרונות הכלכליים הניכרים של התקנת מערכת סולארית ביתית למערכות אלו יש יתרונות נוספים חשובים לא פחות: יתרונות אקולוגיים. חשמל בדרך כלל מיוצר בצורה מזהמת ביותר אשר פוגעת בסביבה: למשל, הוא נוצר על ידי שריפת פחם. לא רק השריפה עצמה פוגעת בסביבה אלא כל תהליך כריית הפחם ושינועו. מערכות סולאריות ביתיות משתמשות באנרגיה המופקת מקרני השמש. אנרגיה זו היא אנרגיה מבוזבזת ברובה אשר הפוטנציאל שלה הוא פשוט עצום. כמובן שזוהי גם אנרגיה מתחדשת והניצול שלה אינו פוגע בסביבה. ייצור חשמל על ידי אנרגיה סולארית הוא ייצור חשמל הידידותי יותר לסביבה. במדינה שטופת שמש, כמו ישראל, שימוש במערכות סולאריות לשימוש ביתי או מסחרי הוא שימוש מתבקש כמעט.
 
מערכות סולאריות ביתיות מייצרות את החשמל על ידי קליטה של קרינה אלקטרו מגנטית. לאחר מכן, תאים פוטו וולטאים וממירים פוטו וולטאים ממירים את אנרגיית השמש לאנרגיית חשמל מוכרת. כאמור, תהליך זה מתבצע ללא זיהום וללא פגיעה בסביבה. הפתרון האחראי, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה אקולוגית וסביבתית, הוא התקנת מערכות סולאריות ביתיות.
   
 
חברת טיב סולאר בע"מ, המייבאת, מספקת ומרכיבה מערכות לייצור חשמל סולארי – פרויקט מפתח.
© כל הזכויות שמורות לטיב סולאר תנאי שימוש באתר