לייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
שטח גג:
 מהו מונה נטו וכיצד הוא מועיל לנו ?

מונה נטו הוא הסדר בין בעלי מערכות סולאריות ביתיות לחברת החשמל, לפיו הראשונים מספקים לאחרונה חשמל סולארי, אשר נגרע מחיובי החשמל החודשיים בעתות בהן תאלצו להשתמש בשירות חברת החשמל: חורפים לילות, ומצבים נוספים בהם אין שמש בשמים. ההסדר יכול להועיל לנו – הצרכנים אם ננהג בתבונה, ולא נרוץ אחר מערכות סולאריות בעלות הספק גבוה בכל מחיר.
 
תמחור מערכות סולאריות
 
התמחור של מערכות סולאריות נקבע לפי ההספק שלהן. ככל שהוא גבוה יותר המערכת יקרה יותר ובהפרשים ניכרים. המחירים מתומחרים ב 6 ספרות, ועל כן ישנן דרכים לקנות אותן, להימנע מהפסדים כבדים, ואפילו להשיא תשואה.
 
קניית מערכת סולארית על פי הוצאות החשמל שלכם
 
בהינתן הוצאות חשמל, וחשבונות דו חודשיים שוטפים, תוכלו לדעת מהו הספק החשמל השנתי שאתם צורכים (קוט"ש). בהנחה שההככנסות השנתיות הממוצעות מתפוקת חשמל סולארי במערכות סולאריות עומדות על 1,650 ש"ח, ניתן לדעת מהו ההספק של המערכת הסולארית שלכם על ידי חלוקת הנתונים הללו. לדוגמה: צריכה שנתית של 74,000 קוט"ש ל-1,650 ש"ח מניבה 44.84 קילוואט מותקן. זהו ההספק של המערכת הסולארית שלכם. המשמעות: ניתן לרכוש מערכת בעלת הספק נמוך מכך, ואף רצוי לעשות זאת, אך בשום פנים ואופן אין לרכוש מערכת בעלת הספק גבוה מכך, כזו שתאט בצורה משמעותית את החזר ההשקעה שלכ גם בשל צריכה מוגברת של החשמל הסולארי שלכם מחברת החשמל, וגם בשל המחיר היקר שתשלמו על המערכת.  
 
פרק הזמן המינימלי להחזר ההשקעה בהסדר מונה נטו
 
פרק הזמן המינימלי יתאפשר אך ורק על פי הקריטריון שהוסבר לעיל: קניית מערכת על פי הצריכה שלכם, ובהסתמך על הכנסות מתפוקה שנתית מאנרגיה סולארית בנות 1,650 ש"ח. זה לא סוד שמדובר בתקופה ארוכה של 7-8 שנים, אך המתמידים בה מקבלים את שרצו: השקעה מוחזרת במאת האחוזים. זו השקעה שקל יותר בהרבה להחזיר בהשוואה לקניית בית או רכב, וקל יותר גם להרוויח ממנה בהמשך ציר הזמן. מיסים מושתים על הרווח הזה, אך לא כאלו שמונעים מכם לחלוטין להרוויח. זוהי הכנסה פסיבית נוספת למקום עבודתכם אשר יכולה גם להוזיל את עלויות החשמל הביתי.

 
חברת טיב סולאר בע"מ, המייבאת, מספקת ומרכיבה מערכות לייצור חשמל סולארי – פרויקט מפתח.
© כל הזכויות שמורות לטיב סולאר תנאי שימוש באתר