לייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
שטח גג:
 

לוחות סולאריים

לוחות סולאריים ידועים גם בשם פאנלים סולאריים, והם המרכיב החשוב ביותר במערכות המופעלות על ידי אנרגיית השמש, אנרגיה המוכרת גם בשם של אנרגיה סולארית. הלוחות הסולאריים למעשה קולטים את קרני השמש ובעזרת ממירים פוטו וולטאים הופכים את אנרגית השמש לאנרגיית חשמל. ההמרה מתבצעת בדרך ידידותית לסביבה משום שהיא משתמשת באנרגיית שמש: אנרגיה שמגיעה גם ככה לכדור הארץ ומתחדשת כל הזמן. כמו כן, על ידי שימוש בחשמל הנוצר על ידי מערכות סולאריות ועל ידי לוחות סולאריים קטן השימוש בחשמל אשר מיוצר בתחנות כוח מזהמות, אשר לא פעם פועלות על חשמל. כך שגם הסביבה וגם בני האדם מרוויחים מאוד כתוצאה מהתקנת מערכות סולאריות ומהתקנת לוחות סולאריים על גגות של בתים ועל גגות של מבני תעשייה שונים.
לוחות סולאריים הם לא רק המרכיב העיקרי במערכות סולאריות אלא גם המרכיב היקר ביותר, מבחינה כלכלית, במערכת כולה. לכן, עמידות המערכת הסולארית כולה תלויה בעמידות ובאיכות של הלוחות הסולאריים. כאשר קונים לוחות סולאריים יש לוודא שאכן מקבלים עליהם אחריות מהיצרנים ולעתים גם מהמתקינים של החברה. חשוב להבין כי כיום בשוק האנרגיה הסולארית יש מערכות סולאריות שונות ולוחות סולאריים שונים שכל אחד מהם מנצל אחוז אחר מאנרגיית השמש. לכן, ישנם לוחות סולאריים אשר משתלמים יותר מבחינה כלכלית, משום שגם אם הם מעט יקרים יותר, ניתן להפיק מהם אנרגיית חשמל משמעותית יותר ובכך לחסוך בצורה ניכרת בחשבון החשמל. כמובן שניתן להתאים את הלוחות הסולאריים ואת המערכות הסולאריות לצרכים של כל אחד. למשל, לוחות סולאריים המשמשים להפעלה של תאורת גן יהיו קטנים הרבה יותר ויעילים הרבה פחות מלוחות סולאריים אשר אמורים לספק חשמל לבית פרטי או למבנה תעשייתי.
לוחות סולאריים הינם לוחות אשר ניתן להשתמש בהם למגוון של שימושים שונים. שימוש אחד אשר הולך וצובר פופולאריות בישראל הוא שימוש בלוחות סולאריים למערכות סולאריות ביתיות. לעתים אפילו לא מחברים בתים למערכת החשמל וסומכים אך ורק על ייצור החשמל המופק על ידי התקנה של לוחות סולאריים. כמו כן, נעשה שימוש בלוחות סולאריים גם לשימושים קטנים יותר כמו הפעלה של תאורה סולארית, כמו גדרות בטחון וכמו חשמל זמין ונייד לקמפינג ולקרוואנים. בין היתר נעשה שימוש במערכות סולאריות גם לתת גיבוי חשמלי במקרים של הפסקות חשמל, במקום גנרטורים או בנוסף לגנרטורים. במקרים מסוימים ניתן להשתמש באנרגיה סולארית גם כמערכת גיבוי לבתים "חכמים" המופעלים על חשמל, וישנם עוד שימושים רבים נוספים של לוחות סולאריים.
   
 
חברת טיב סולאר בע"מ, המייבאת, מספקת ומרכיבה מערכות לייצור חשמל סולארי – פרויקט מפתח.
© כל הזכויות שמורות לטיב סולאר תנאי שימוש באתר