לייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
שטח גג:
 

התקנת גלאי אש ועשן

גלאי אש ועשן הם כלים לגילוי אש המוכמנים בתוך ספרינקלרים: מתזים עם עין זכוכית המחוברים לצינורות בלחץ גבוה. כאשר הגלאי מגלה את האש, מתבצעת שבירה אוטומטית של זכוכית הספרינקלר, מה שמוביל להתזת מים אך לא להצפה: כמות המים שניתחת ניתחת ישירות אל עבר הגילוי ונפסקת כאשר האש מכובה או כאשר העוצמה שלה פחתה באופן משמעותי. התקנת גלאי אש ועשן מצריכה בראש ובראשונה צוות אפיון מטעם חברת אבטחת אש, אשר יסרוק את המבנה שלכם וימפה את ההתקנים השונים בתוכו. לאחר מכן, יש צורך בהתקנה פיזית הכוללת קידוחים וחציבות על מנת להעמיד תשתית גילוי אש מלאה, כולל ספרינקלרים חיצוניים בסיום.
 
אפיון המערכת
 
בשלב אפיון המערכת יגיע אליכם לנכס מאפיין מקצועי, יבחן את מבנה החדרים ומיקומם, ויאתר מקומות להצבת צנרות ומערכות ספרינקלרים. הוא ירשום את הדברים ויתייק בתיק הלקוח שלכם. לאחר מכן הוא ידווח למטה החברה מה נדרש לבצע בבית או בעסק שלכם מבחינת הגנת אש.
 
התקנה פיזית
 
בהתקנה הפיזית יגיעו לנכס שלכם עובדים מיומנים מטעם חברת אבטחת אש ויתקינו את הצנרת והגלאים ברחבי המבנה. יידרשו מספר קידוחים וחציבות להטמעת התשתית: צנרות, ספרינקלרים ורכזות שונות המתפעלות את המערכת. בסיום – ייעשה ניסוי כלים, ויוסבר לכם כיצד עובדת המערכת, ומה יהיו התגובות שלה במקרה של שריפה.
 
מערכות מיגון אש אז והיום
 
בעבר, התקנת גלאי אש ועשן הייתה כרוכה בוויתורים רבים שהלקוח היה צריך לעשות: לא לעשן בקרבת הגלאים, להימנע מביצוע כל פעולה הקשורה לאש וכד'. כיום המערכות השתפרו הן בשל כך שמקרים כאלה הוצאו ברוב המערכות מטווח הגילוי, והן בשל כך שגם בשריפה אמתית – לא כל הספרינקלרים מופנים אליה אלא רק אלה שהוגדרו באותו אזור. בעבר, לא ניתן היה לממש הגדרה כזו וכל הספרינקלרים של המערכת התיזו מים לעבר המפגע, מה שאמנם כיבה אותה מהר אבל גם גרם להצפה רבתי ולנזק לרכוש כתוצאה מסילון מים כבדים. כיום בשלב האפיון יחלקו את המבנה שלכם לאזורים, מה שיאפשר רק לספרינקלרים של האזור הנגוע להגיב, ולא לכלל המערכת כמו בעבר.
 
אנו ממליצים על התקנת גלאי אש ועשן בכל בית, מקלט ומשרד ורואים בכך חשיבות עליונה למניעת אסון!
 
 
חברת טיב סולאר בע"מ, המייבאת, מספקת ומרכיבה מערכות לייצור חשמל סולארי – פרויקט מפתח.
© כל הזכויות שמורות לטיב סולאר תנאי שימוש באתר