לייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
שטח גג:
 התייעלות אנרגית בבית עם מערכת סולארית

במאמר זה נלמד אתכם כיצד להתייעל כלכלית בבית עם מערכת סולארית. במאמר תלמדו כיצד להחזיר את ההשקעה שלכם במהרה, ולהתחיל להרוויח מן המערכת הסולארית שלכם. המאמר יכיל את כל נתוני צריכת החשמל ונתוני מערכות סולאריות שאתם זקוקים להם על מנת לדעת מהי המערכת הסולארית הרצויה לכם, ומה המעשים הנדרשים מכם על מנת להחזיר במהרה את ההשקעה:
 
צריכת החשמל השנתית בבית (קוט"ש)
 
הנתון ממנו הכל מתחיל, ובו הכל נגמר. על פיו תדעו איזו מערכת סולארית יש לקנות: כמה קילוואט מותקן היא צפויה להפיק בשנה. ניתן, על סמך חשבון החשמל האחרון בשנה, זה אשר הופק בחודשים דצמבר ינואר או נובמבר דצמבר, לצפות בהיסטוגרמה שעליו ולחשב את הצריכה השנתית שלכם בקוט"ש. כמו כן, ניתן למדוד זאת על ידי מונה החשמל שלכם או לדרוש את הנתון ישירות מן המוקדן בחברת החשמל.
 
צפי תפוקה מקילוואט מותקן בשנה
 
זהו נתון שניתן למדידה אמפירית על סמך ביקור בבתי אב שונים. נמצא כי הנתון הממוצע הוא 1,650 ש"ח בממוצע בבתי אב להם יש מערכות סולאריות בעלות הספקים שונים. בדרך כלל, לקוח שקנה מערכת יקרה בעלת הספק גבוה הוא גם לקוח שמוציא סכום נכבד על חשמל, ולקוח שקנה מערכת צנועה יותר, חוסך בהוצאות חשמל מטבע הדברים. פרופורציית הרווח בשני מקרי הקצה הללו היא בערך 1,650 ש"ח.

הקשר בין צפי התפוקה לצריכת החשמל השנתית
 
הקשר הוא קשר חלוקה ישיר בין ההספק בקוט"ש לבין הרווח השנתי. אם, לדוגמה, צרכתם 70,000 קוט"ש בשנה חלוקה של מספר זה ב 1,650 תניב 42.42. זה אומר שעל מנת להרוויח, בסופו של דבר מהסדר מונה נטו תצטרכו להתקין מערכת שההספק שלה אינו עולה על 42.42 קילוואט מותקן.
 
חיסכון בחשמל כזרז להחזרת ההשקעה
 
שימוש בחשמל ברגעים בהם אין ברירה, כמו בחורף או בלילות קרים, וחסכונו ברגעים שקל יותר להתמודד עם החיים ללא חשמל: עונות המעבר, וימים שאינם חמים או קרים מדי יניב לכם החזר השקעה של קניית המערכת בתוך 7-8 שנים. לאחר מכן, כאשר תתחילו להרוויח מעסקאת מונה נטו, רשויות המס ידרשו מכם תשלום מיסים, אך במבחן התוצאה הם עדיין יותירו אתכם ברווח בר קיימא.

 
חברת טיב סולאר בע"מ, המייבאת, מספקת ומרכיבה מערכות לייצור חשמל סולארי – פרויקט מפתח.
© כל הזכויות שמורות לטיב סולאר תנאי שימוש באתר