לייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
שטח גג:
 

אנרגיה סולארית ביתית

אנרגיה סולארית ביתית מאפשרת לאנשים פרטיים לייצר אנרגיה נקייה בכוחות עצמם. מה הכוונה באנרגיה "נקייה"? הכוונה היא לאנרגיה מתחדשת, זאת אומרת, אנרגיה שלעולם אי אפשר למצות אותה עד תום ואין מאגר מוגבל שלה, כמו למשל אנרגיה המופקת מנפט משום שנפט נחשב למשאב מוגבל. כמו כן, זוהי אנרגייה אשר נחשבת לנקייה ולירוקה משום שאין צורך להתאמץ ולפגוע בסביבה על מנת להנות ממנה. בניגוד לפחם, לגז ולנפט שיש צורך במתקנים עצומים על מנת להוציא אותם מבטן האדמה או מבטן הים, כאשר מדובר באנרגיה סולארית המצב פשוט הרבה יותר. כל מה שיש לעשות הוא למעשה לקלוט את קרני השמש, שמגיעים גם ככה בחינם אל כדור הארץ והם קיימים בשפע, במיוחד במדינה שטופת שמש כמו בישראל, ולהמיר אותם אל אנרגיה חשמלית. כיצד עושים זאת? באמצעות מערכות סולאריות ביתיות אשר מותקנות על גג הבית.

אנרגיה סולארית ביתית, זאת אומרת, אנרגיה אשר מפיקים לבד בזכות מערכת סולארית המותקנת על גג הבית, היא אנרגיה שיש לה שני יתרונות מרכזיים. יתרון מרכזי אחד, כאמור לעיל, הוא היתרון של שמירה על איכות הסביבה ומניעת זיהום מיותר. יתרון שני, שהוא משמעותי מאוד, הוא החסכון בעלויות. מי שמתקין מערכת סולארית ביתית למעשה מוכר את החשמל שהוא מייצר לחברת החשמל, לרוב בתעריף משתלם מאוד, ולכן על אף ההוצאה הכלכלית של התקנת המערכת הסולארית, זוהי גם דרך להרוויח כסף ואף לכסות את חשבון החשמל.
 
אנרגיה סולארית ביתית היא אנרגיה אשר כאמור מופקת ממערכת סולארית ביתית. כאמור לעיל, מערכת זו אינה זולה. עם זאת, אנשים אשר מתקינים מערכת סולארית ביתית עושים זאת מתוך חשיבה על הטווח הארוך ולא מחשיבה לטווח קצר. זאת אומרת, הם מקווים שעלות המערכת תחזיר את עצמה בעתיד בזכות החוזה אשר נחתם עם חברת החשמל. לכן, חשוב מאוד לבחון את העניין לטווח הארוך ולא לטווח הקצר. מערכת סולארית יכולה לעלות סכומים של עשרות אלפי שקלים: לרוב מערכת סולארית להפקתאנרגיה סולארית ביתית תעלה בין שלושים וחמישה אלף שקלים לבין מאה ועשרים אלף שקלים. עלות ההתקנה והמערכת תלויה כמובן גם בגודל הגג ובגודל המערכת. כדאי להתייעץ עם אדם אשר התקין את המערכת לפני התקנה של מערכת להפקת אנרגיה סולארית ביתית.

   
 
חברת טיב סולאר בע"מ, המייבאת, מספקת ומרכיבה מערכות לייצור חשמל סולארי – פרויקט מפתח.
© כל הזכויות שמורות לטיב סולאר תנאי שימוש באתר