לייעוץ ללא התחייבות אנא מלאו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
שטח גג:
 

אנרגיה חשמלית

אנרגיה חשמלית היא אנרגיה אשר ניתן להפיק אותה באמצעים שונים: באמצעות מים, באמצעות שריפת פחם, באמצעות גז, באמצעות טורבינות רוח וגם באמצעות אנרגיה סולארית. הכוונה באנרגיה סולארית היא באמצעות אנרגית שמש, אשר פועלת על קרני שמש. שיטה אחת מוכרת מאוד לעשות זאת היא באמצעות פאנלים סולאריים המפיקים חשמל. פאנלים סולאריים ניתן לראות במגוון עצום של גדלים. למשל, ניתן לראות פאנלים אשר פרושים על גגות של מפעלים ועל גגות של בתים פרטיים.

כמו כן, ניתן לראות פאנלים סולאריים שמשתמשים בהם לייצור חשמל בקנה מידה קטן יותר ולשימושים ספציפיים יותר: כמו למשל פאנלים סולאריים שמטרתם לקלוט את קרני השמש שמחממים דודי מים, דבר שנהוג לקרוא לו דודי שמש. כמו כן, ניתן לראות פאנלים סולאריים במחשבונים ואף בשלטי דרכים ובשלטי אוטובוסים. כך שיש מגוון רחב של שימושים לפאנלים סולאריים. שיטות נוספות להפקת אנרגיה חשמלית כתוצאה מקרני שמש נקראות מגדל שמש והפקת חשמל באמצעות קיטור בדרך שגם קרני השמש מעורבות בתהליך הייצור של אנרגיה חשמלית.

אנרגיה חשמלית אשר מופקת בעזרת אנרגיה סולארית היא אנרגיה שיש לה יתרונות רבים מאוד. כאמור לעיל, יש מגוון של שיטות אשר באמצעותן ניתן להפיק אנרגיה חשמלית. דרך אחת היא באמצעות שריפה של פחם, למשל, שיטה אשר מזהמת מאוד ופוגעת בסביבה. לא רק ששריפת הפחם פוגעת בסביבה אלא גם כל תהליך של כריית הפחם ושל שינוע הפחם ממקום למקום. שיטה אחרת היא שימוש באנרגיה מתחדשת ונקייה, דוגמת קרני שמש. זוהי אנרגיה בלתי מוגבלת אשר תמיד מגיעה אלינו בחינם.
 
אין צורך לזהם את הסביבה ולפגוע בה כאשר מפיקים אנרגיה חשמלית כתוצאה משימוש נבון באנרגיה סולארית. אמנם יש לשיטה זו גם חסרונות מסוימים כמו למשל עלות המערכות הסולאריות ומחיר התחזוק שלהן אך לא פעם חסרונות אלו בטלים לעומת היתרונות העצומים שלהם ותרומתם לשמירה על איכות הסביבה. כמו כן, לעתים קרובות זוהי שיטה אשר משתלמת מבחינה כלכלית. לכן, כדאי מאוד לחשוב כיצד ניתן לרתום את קרני השמש ואת האנרגיה הסולארית להפקה יעילה של אנרגיה חשמלית
   
 
חברת טיב סולאר בע"מ, המייבאת, מספקת ומרכיבה מערכות לייצור חשמל סולארי – פרויקט מפתח.
© כל הזכויות שמורות לטיב סולאר תנאי שימוש באתר